NFZ informacje dla Pacjenta
PDF Drukuj Email

 

 

REHABILITACJA AMBULATORYJNA

W ramach leczenia ambulatoryjnego Pacjenci mogą skorzystać z pełnego pakietu świadczeń rehabilitacyjnych w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. Skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, a w przypadku dysfunkcji narządu ruchu wywołanej wadami postawy – lekarz specjalista lub w trakcie specjalizacji, z poradni rehabilitacji leczniczej lub poradni ortopedii i traumatologii narządu ruchu (w tym poradni wad postawy).

 

Co finansuje NFZ?

NFZ finansuje do pięciu zabiegów dziennie w dziesięciodniowym cyklu terapeutycznym. Przy rejestracji do przyjęcia ambulatoryjnego Pacjent musi posiadać: skierowanie na zabiegi fizjoterapeutyczne, dowód osobisty, w razie konieczności potwierdzenie ubezpieczenia zdrowotnego lub skierowanie do poradni rehabilitacyjnej w celu umówienia się na wizytę lekarska w naszej poradni.

 

 

REHABILITACJA NA ODDZIALE DZIENNYM W ramach leczenia na oddziale dziennym, dochodzący na zabiegi Pacjenci mogą skorzystać z pełnego pakietu świadczeń rehabilitacyjnych w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia. W Nzoz Magmed Wojewódzkim Ośrodku Rehabilitacji dzieci i Dorosłych działa Oddział rehabilitacji dziennej ogólnoustrojowy dla dzieci i dorosłych oraz Oddział rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego. Pacjent chcący skorzysta z oddział dziennego musi posiadać skierowanie do szpitala od lekarza specjalisty z zaznaczeniem na jaki oddział jest kierowany.

 

Komu przysługuje rehabilitacja na oddziale dziennym?

Przysługuje Pacjentowi, którego stan zdrowia nie pozwala na rehabilitację w warunkach ambulatoryjnych, a pacjent nie wymaga całodobowego nadzoru medycznego.

 

Jakie zabiegi są wykonywane na oddziale dziennym?

Są to zabiegi obejmujące kompleksową fizjoterapię narządu ruchu, szczególnie ze wskazań ortopedycznych (po urazach, przebytych operacjach lub przewlekle chorych), a także wskazań neurologicznych.

 

Jak długo trwa pobyt?

Rehabilitacja na Oddziale rehabilitacji dziennej ogólnoustrojowym trwa od trzech do sześciu tygodni. W czasie przyjęcia lekarz decyduje o czasie pobytu oraz rodzaju zabiegów rehabilitacyjnych.

Rehabilitacja na Oddziale rehabilitacji dziennej dla dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego trwa 6 miesięcy. Dziecko objęte jest kompleksową opieką fizjoterapeutów, logopedy, terapeuty zajęciowego oraz psychologa. O rodzaju zabiegów decyduje lekarz w czasie przyjęcia.

 

 

 

O nas

Nasza firma istnieje od 2000 roku pod nazwą MAGMED. Do tej pory specjalizowaliśmy się w dostarczaniu naszym Pacjentom w sprzętu ortopedycznego, rehabilitacyjnego oraz środków pomocniczych. Jesteśmy członkiem - założycielem Ogólnopolskiej Izby Specjalistycznego zaopatrzenia Medycznego oraz współpracujemy bezpośrednio z

Więcej …

Inforamacje dla Pacjentów


W ramach leczenia ambulatoryjnego i rehabilitacji na oddziale dziennym Pacjenci mogą skorzystać z pełnego pakietu świadczeń rehabilitacyjnych w ramach umowy zawartej z Narodowym Funduszem Zdrowia.


Co finansuje NFZ?

Więcej …

Sklepy MAGMED

W sieci naszych sklepów ze sprzętem ortopedyczno-rehabilitacyjnym mogą Państwo zakupić każdy refundowany sprzęt, który jest potrzebny podczas rehabilitacji. Zapraszamy!